Okablowanie sieciowe i internetowe – naprawa sieci

inwentaryzacja sieci

Uporządkowanie okablowania sieciowego może rozwiązać wiele różnych problemów i niepożądanych sytuacji z wydajnością i niezawodnością sieci. Infrastruktur oprogramowania opiera się w dużej mierze o wymianę danych, a brak połączenia sieciowego jest nieakceptowalny i blokuje działanie firmy na wiele godzin.

Projekt okablowania, właściwy opis oraz ułożenie i uporządkowanie okablowania sieciowego umożliwia:

  1. Szybką diagnostykę problemów technicznych – gdy kable są połączone w niechlujny sposób, ciężko jest znaleźć i naprawić usterki.
  2. Wydajną pracę sieci, wysokie prędkości transferu danych – kable skrętce są wrażliwe na elektromagnetyczne zakłócenia z zewnętrznych źródeł. Jeśli kable są ułożone niewłaściwie obok innych instalacji, bez ochrony przed zakłóceniami, to szybkość transferu danych może znacznie spowolnić.
  3. Długa żywotność i brak uszkodzeń – właściwy dobór okablowania niweluje możliwość uszkodzeń instalacji podczas prac konserwacyjnych lub przemieszczania się lub przesuwania sprzętu.
  4. Często szafy rack mają przeszklone fronty, uporządkowanie okablowania pozytywnie wpływa na wizerunek firmy.

Wszystkie te działania niwelują problemy spadku efektywności i w skrajnych przypadkach całkowitego zablokowania działania sieci. Dlatego ważne jest, aby kable i przewody były odpowiednio ułożone i zabezpieczone przed uszkodzeniem.